„Przyszłość należy do nas” Klub Młodzieżowy

Czas start!

Nasz Klub  wystartował wraz z początkiem września, a więc… czas podsumować te półtora miesiąca.

Nasi uczestnicy tworzą bardzo różnorodną grupę, lecz co najważniejsze – zintegrowaną.  Podczas pierwszej godziny grzecznie i skrupulatnie odrabiają swoje zadania domowe.  Dzieci  mają możliwość uczestniczyć w zajęcia z Youtuberem – Pani Patrycja w bardzo ciekawe sposób przedstawia im tajniki nagrania dobrego filmu, napisania scenariusza. Co najważniejsze – to właśnie nasi uczestnicy stają się bohaterami filmów, tak by na koniec stworzyć razem kanał na YouTube.  Język angielski, który odbywa się dwa razy w tygodniu, unaocznia dzieciom, że nauka języków nie jest nudna i może przerodzić się w naprawdę wciągającą zabawę i przyjemność.

Klub młodzieżowy prowadzony przez Akademię Rozwoju to nie tylko ćwiczenia z YouTuba czy angielskiego. Techniki pamięci i koncentracji, pomagają dzieciom „uczyć się tak, by naprawdę się nauczyć”.  To wspólne rozmowy, zabawy i nauka pracy w grupie.

Projekt „Przyszłość należy do nas” Klub młodzieżowy realizowany jest w ramach projektu grantowego „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemia Gotyku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę 40096,00 zł.