Wesprzyj nas!

PROŚBA O SPONSORING

„KOLONII NA BARBARCE ” 

Szanowni Państwo, 

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą  o rozważenie  możliwości sponsorowania / dotacji   „Kolonii na Barbarce”  które odbędą się  w dniach od 9 do 13 sierpnia 2021 roku
w Osadzie Leśnej Barbarka w Toruniu. Kolonie skierowane są do dzieci w wieku 8 – 12 lat mieszkających na terenie Gminy Łubianka. Możecie Państwo skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się  w tę niecodzienną inicjatywę. Będziemy zadowoleni z każdej formy wsparcia finansowego.

W jego realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników gorąco liczymy na Państwa wsparcie, wierząc, że dla Was będzie to wspaniała promocja i reklama.

W zamian możemy zaoferować:

– certyfikat z podziękowaniem

– wpis na naszą stronę internetową ( nazwisko / logo)

– polecanie usług Państwa lub firmy

– podziękowanie wygłoszone w trakcie kolonii

– możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych z tytułem

„ sponsor” w trakcie trwania kolonii

– informację   w mediach społecznościowych/lokalnych.

Jesteśmy otwarci na inne sposoby promocji.

Uzyskane środki pieniężne zostaną przeznaczone na:

  1. zakwaterowanie dzieci
  2. wyżywienie
  3. opłata trenerów prowadzących spotkania z uczestnikami
  4. dojazd na miejscu
  5. ubezpieczenie
  6. zakup pamiątkowych podarunków dla uczestników na koniec kolonii.

Wierzymy, że pomoc Państwa  umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw  i będzie wkładem w „Kolonie na Barbarce”.

tel.507-030-840 e-mail: anna@akademiakruszyk.pl

nr konta / z dopiskiem „Darowizna „Kolonie na Barbarce”/ Fundacja Akademia Rozwoju Anny Kruszyk, ul. Wichrowa 1, 87-152 Łubianka, mBank 49114020040000330277553485

 

Z wyrazami szacunku

Zespół Fundacji Akademia Rozwoju Anny Kruszyk

 

 

 

 

Fundacja Akademia Rozwoju Anny Kruszyk

Kolonie na Barbarce

Szanowni Państwo,

W imieniu Organizatora mam wielką przyjemność poinformować Państwa, że w dniach 09-13 sierpnia 2021 roku odbędą się bezpłatne  „Kolonie na Barbarce”, które będą organizowane dla dzieci 8-12 lat zamieszkujących Gminę Łubianka. Kolonie zostały zaplanowane na 5 dni wraz z noclegiem.  Ilość miejsc 30.

 Na terenie Gminy Łubianka istnieje deficyt tego typu ofert. Wiele organizacji oferuje przeprowadzenie warsztatów, czy też kolonii jednakże są one płatne. Rodzice nie zawsze są
w stanie je opłacić. Z doświadczenia wiemy, że tego typu działania są bardzo potrzebne na terenie naszej Gminy. Grupą docelową, która w pierwszej kolejności będzie brana pod uwagę to dzieci z rodzin, które korzystają z pomocy takich instytucji jak GOPS. To właśnie te rodziny potrzebują największego wsparcia. Pandemia COVID – 19 również spowoduje, że dzieci z uboższych rodzin będą miały utrudniony dostęp do płatnych wyjazdów kolonijnych. Biorąc pod uwagę dobro najmłodszych, chcemy wesprzeć osoby potrzebujące w postaci bezpłatnych kolonii.

Dzieci, które zakwalifikowałyby się na udział w bezpłatnych koloniach, będą mogły uczestniczyć w takich zajęciach jak:

Zajęcia animacyjne

Zajęcia techniczno- plastyczne

Zajęcia taneczne

Zajęcia sensoryczne

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Park linowy

Zawody sportowe (piłka nożna, siatkówka)

Środki pieniężne zostałyby wykorzystane na pokrycie – noclegów, ubezpieczenia, wyżywienia, opłatę wykwalifikowanej kadry, dojazdu uczestników na miejsce.

Teren Leśnej Osady na Barbarce daje nam ogromne możliwości do zorganizowania czasu wakacyjnego dla uczestników w bardzo ciekawy i rozwijający sposób. Na terenie ośrodka znajdują się place zabaw, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę, miejsce na zorganizowanie ogniska, budynek, w którym znajdują się pokoje, łazienki oraz jadalnia (budynek zostanie wynajęty na wyłączność). Dodatkowo znajduje się blisko naszej Gminy – 10km, co daje bufor bezpieczeństwa dzieciom, jak i rodzicom.

Z powodu pandemii COVID-19 dzieci w tym wieku przez dłuższy czas byli zmuszeni do pozostania w domu. Nie mogli uczestniczyć w pełni w życiu społecznym poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami. Mieli organiczny dostęp do wszystkich aktywności – boisk osiedlowych, baseny, parki zabaw itp. Miało to negatywny wpływ nie tylko na stan psychiczny młodzieży, ale również stan fizyczny. Uczestnictwo w kolonii pomoże im
w przełamaniu powstałych w czasie pandemii barier, ponownie dadzą możliwość spędzenia czasu w otoczeniu swoich rówieśników. Sierpień to również czas wakacji. Zorganizowanie bezpłatnych kolonii dla młodzieży z potrzebujących rodzin przyczyni się również do poszerzenia grona przyjaciół oraz do poznania nowych form spędzania wolnego czasu.

Fundacja Akademia Rozwoju dopełni wszelkich starań, by „Kolonie na Barbarce” obyły się
w pełni profesjonalnie, jednakże brakuje nam środków pieniężnych do zorganizowania ich
w formie bezpłatnej.

Prosimy o podjęcie współpracy. Każda pomoc jest dla nas cenna.

 

tel.507-030-840 e-mail: anna@akademiakruszyk.pl

nr konta / z dopiskiem „Darowizna „Kolonie na Barbarce”/ Fundacja Akademia Rozwoju Anny Kruszyk, ul. Wichrowa 1, 87-152 Łubianka, mBank 49114020040000330277553485

Z góry dziękujemy

Zespół Fundacji Akademia Rozwoju Anny Kruszyk

 

 

 Fundacja Akademia Rozwoju Anny Kruszyk

Akademia Rozwoju powstała, by kreować wspólnie rozwój od najmłodszych lat. Działać na rzecz najmłodszych organizując spotkania, które wpływają pozytywnie na ich rozwój oraz pomagamy im odkryć drogę, którą obiorą w późniejszych latach. Pomagamy młodzieży rozwijać ukryte, jak i już te odkryte talenty. Projekty unijne, które realizujemy piszemy po to, by dać możliwość rozwoju każdemu – bez względu na status społeczny i materialny. Kierujemy swoją ofertę, jak i również projekty do seniorów, by zapobiec wykluczeniom społecznym.

Fundacja została założona dnia 13 marca 2018 roku na terenie wiejskim w Gminie Łubianka liczącej do 20000 mieszkańców. Powstała z ramienia Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Jesteśmy organizacją pozarządowa, niezależną prężnie działającą na naszym terenie i nie tylko – współpracujemy m.in. z Urzędem Miasta Toruń, Lokalną Grupą Działania „Ziemia Gotyku”. Przez okres 2 lat przeprowadziliśmy – 11 projektów dla dzieci
i młodzieży, osób dorosłych i seniorów.

Od dłuższego czasu Fundacja Akademia Rozwoju w dużej mierze skupia się na projektach unijnych, by dzięki dotacjom realizować potrzeby społeczeństwa. Jednakże prowadzimy również działalność komercyjną – zajęcia języka angielskiego, warsztaty technik pamięci
i koncentracji, zajęcia logopedyczne, zajęcia animacyjne dla dzieci. Niestety w dobie pandemii działalność komercyjna bardzo ucierpiała.

Fundacja Akademia Rozwoju zorganizowała półkolonie dla potrzebujących dzieci w 2019 roku. Projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch” został dofinansowany ze środków budżetu Gminy Łubianka. Półkolonie odbyły się w Osadzie Leśnej na Barbarce i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W 2020 roku zakończyliśmy trzy projekty dla seniorów zamieszkujących miasto Toruń – „Aktywny senior”, „Hiszpański temperament” oraz „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Projekty zostały dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Podczas realizacji projektu seniorzy mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych, dietetycznych, technik pamięci i koncentracji oraz spotkań się
z psychologiem. Rozpoczęliśmy realizację trzech projektów:

– „Czas na zmianę” Aktywizacja społeczno-zawodowa. – głównym założeniem projektu, była pomoc 10 osobą m.in. długotrwale niepracującym powrócić na rynek pracy.

– „Bliżej siebie” – projekt zorganizowany dla 16 seniorów zamieszkujących obszar LSR LGD Ziemia Gotyku. Uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach rękodzielniczych, sportowych, z psychologiem. Głównym założeniem projektu jest zintegrowanie lokalnej społeczności.

– „Przyszłość należy do nas” Klub Młodzieżowy – dzieci w wieku 7-12 lat mogli wziąć udział w takich zajęciach jak: zajęcia języka angielskiego, technik pamięci i koncentracji, spotkaniach z youtuberem, doradcą zawodowym.

Fundacja Akademia Rozwoju bierze aktywny udział w realizowanych zbiórkach na rzecz potrzebującym. We wrześniu uczestniczyliśmy w zbiórce na Fundacji Pomocy Samotnym Matkom.

Pomimo utrudnień, które napotkały nas z powodu pandemii COVID-19 cały czas mamy na uwadze dobro potrzebujących osób. W roku 2021 planujemy kontynuować naszą misję,
a kolonie, które uda nam się wspólnie zorganizować, przyniosą wiele radości.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę www.akademiakruszyk.pl w celu zapoznania się
z informacjami oraz dokumentacją zdjęciową realizowanych przez nas projektów.

 

Zespół Fundacji Akademia Rozwoju Anny Kruszyk

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEJ GALERII W CELU OBEJRZENIA NASZYCH POPRZEDNICH DZIAŁAŃ 🙂