Z ekologią za pan brat! Warsztaty dla dzieci.

Z ekologią za pan brat! Warsztaty dla dzieci

 

 

 

Jaką rolę odgrywa człowiek w środowisku naturalnym i jaki ma na niego wpływ? Jak chronić przyrodę, nawet drobnymi gestami?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy już 31 sierpnia podczas eko warsztatów dla dzieci, które odbędą się w naszym centrum handlowym.

Przyszłość planety Ziemi i ekosystemu zależy od najmłodszych pokoleń. To one zadecydują o tym, jak będzie wyglądało nasze środowisko naturalne. Ważna jest jednak przy tym edukacja, tak aby każdy zrozumiał, jaki wpływ ma na otoczenie.

To pokażą zaplanowane przez nas warsztaty dla najmłodszych. Dzięki nim chcemy uwrażliwić dzieci na piękno przyrody

oraz propagować recycling. Pomogą w tym różne zabawy, w których pokażemy dzieciom, jak niepotrzebne rzeczy, znów mogą stać się potrzebne np. podczas codziennych zabaw. Wszystko w duchu… trash art’u, czyli sztuki tworzenia nowych przedmiotów

z surowców wtórnych.

I tak na warsztatach najmłodsi będą mogli wykonać swoją własną zabawkę sensoryczną np. ulubioną postać z bajki, domek dla lalek, lalkę z papieru lub ubranie dla maskotki. Do tworzenia nietypowych zabawek użyte zostaną m.in. plastikowe butelki po napojach, resztki włóczki, makulatura oraz metalowe puszki.

To jednak nie koniec. Podczas warsztatów będziemy także tworzyć model… Eko Ziemi z oceanami, morzami, kontynentami i górami. W tym celu wykorzystamy… stary styropian. Warsztatom towarzyszyć będą także konkursy. Te zaplanowaliśmy co godzinę. Bądźcie koniecznie!

Warsztaty odbędą się w godzinach 11.00-16.00 na pasażu CH Bielawy obok strefy „Smacznie”.

Wstęp, jak zawsze, wolny.

PARTNERZY: Akademia Rozwoju | JYSK Polska | Perfumerie Douglas Polska | Carrefour | Ziaja Polska