Podziękowanie dla Netto Polska za wsparcie

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, które otrzymała nasza inicjatywa na rzecz Uchodźców z Ukrainy w ramach programu „Sąsiedzka Pomoc” organizowanego przez Netto Polska.

Dzięki uzyskanemu wsparciu mogliśmy zrealizować Integracyjne Półkolonie dla 30 dzieci. W czasie, gdy one miały zapewnioną opiekę, ich skupić się na szukaniu pracy i ułożeniu sobie nowego życia.

Sąsiedzka Pomoc to specjalny program pomocowy dla uchodźców z Ukrainy zainicjowany przez Netto Polska. Środki na realizację wybranych celów przekazała Fundacja Salling, która od 2012 r. przeznaczyła już ponad miliard koron duńskich m.in. na kulturę, sport, edukację i działalność charytatywną,      a teraz zaangażowała się we wsparcie uchodźców z Ukrainy.
Program jest odpowiedzią na liczne prośby, które od wybuchu wojny na Ukrainie, trafiały do Netto Polska od organizacji, rad osiedli, fundacji, reprezentantów samorządów i wielu innych podmiotów.
W ramach projektu wsparcie otrzymało ponad 100 lokalnych inicjatyw na rzecz dzieci i ich opiekunów, w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej. Akcja swoim zasięgiem objęła cały kraj – zarówno duże aglomeracje miejskie, jak i mniejsze miasta, miasteczka i wsie.

Do beneficjentów łącznie trafiło ponad 1 200 000 zł.

Do organizatorów w trakcie całej akcji spłynęło ponad 500 wniosków z ponad 80 miejscowości z całej Polski.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!